نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد/ نمیخواهم بدانم کوزه گر/ از خاک اندامم چه خواهد ساخت/ ولی بسیار مشتاقم/ که از خاک گلویم سوتکی سازد/ گلویم سوتکی باشد/ به دست طفلکی گستاخ و بازیگوش/ و او یکریز و پی در پی/ دم گرم خودش را/ در گلویم سخت بفشارد/ و خواب خفتگان خفته را/ هر دم آشفته تر سازد/ بدین سان بشکند دائم/ سکوت مرگبارم را
(دکتر علی شریعتی)

چند ماه پیش بود که با سایت ایران اهدا آشنا شدمالبته بنده به مدت 2سال هست كه با معرفی یكی از دوستان خوبم با این سایت آشنایی پیدا كردم و افتخار می كنم كه عضو كوچكی از این سایت و همراهان دیگر هستم) .

امروز ما در جامعه ای زندگی می کنیم که هزاران بیمار محتاج عضو پیوندی با رنج بسیار در انتظار دریافت عضو پیوندی، روزهای عمر خود را سپری می کنند و هر روز نیز بر تعداد این بیماران افزوده می گردد و بعلت کمبود اعضای اهدایی ، متاسفانه درصد زیادی از این بیماران در لیستهای انتظار فوت می کند. این در حالی است که همه روزه با مواردی از مرگ مغزی در بیمارستانهای سراسر کشور مواجه می شویم که یک مرگ غیرقابل برگشت می باشد و با نگهداری قلب و تنفس بیمار با دستگاه، سیستم درمانی متحمل هزینه های اضافی می شود و خانواده بیمار گرفتار مشکلات عدیده می گردد، در حالیکه اعضای بدن این بیماران می تواند باعث نجات جان بیماران زیادی گردد.

براساس یک مطالعه که در سال ۱۳۷۹ انجام گرفت علیرغم تمایل و کشش مثبتی که افراد جامعه ما به این موضوع دارند بدلیل  متناسب نبودن نگرش آنها با میزان آگاهی در رابطه با اهداﺀ عضو و پیوند در ایران، نمی توان مطمئن بود که خانواده ها در لحظه بروز حادثه بتوانند تصمیم درستی بگیرند.

سایت ایران اهداایران اهدا به عنوان مبتکر طرح ثبت نام داوطلبانه اهدا اعضا از طریق اینترنت با این هدف راه اندازی شده است .

iran-ehda

روند ِ ثبت نام و دریافت ِ کارت اهدای عضور بسیار ساده است و تنها چند دقیقه زمان لازم است تا یک فرم ساده را به صورت آنلاین تکمیل و ارسال کنید .

اگر شما هم مایل به ثبت نام در این امر خداپسندانه هستید کافی است برای ثبت نام به اینجا مراجعه کنید. پس از تکمیل و تایید آن کافی است کمی منتظر بمانید تا حدودا ۲ الی ۳ هفته بعد کارت اهداء عضو را از طریق پست در آدرس محل سکونت خود دریافت کنید .

وقتی به جمله‌ی «مایلم اعضای بدنم را در زمان مرگم اهداء کنم، باشد که ادامه زندگی اجزای وجودم، نجات بخش زندگی دیگری باشد» روی کارت نگاه میکنم یه حس آرامشی پیدا می‌کنم. میدونم اگه تمام عمرم رو بیهوده زندگی کردم شاید بتونم بعد از مرگم کمی مفید باشم. میدونم شاید خدا خواست ویکی از اعضای بدنم در این جهان فانی نقشی از من برجای بگذاره، سهمی از زندگی  کسی باشه و یادی از زندگی گذشته ام.(+)

» ورود به سایت ایران اهدا

» فرم ثبت نام کارت اهدای عضو

پانوشت :

ایده‌ی پست از monire.ir – همچنین پیشنهاد می‌کنم مطلب «‌ با ۱۰۰۰ تومان چی کار میشه کرد؟»  وبلاگ ِ آی‌تی‌لاین را نیز بخوانید . 
منبع:
http://feeds.feedburner.com