فکر نمی‌کنم لازم باشد درباره توییتر و فلسفه‌ی آن بنویسم. تکرار مکررات است و اگر کنجکاو بودید درباره‌اش بدانید در گوگل جستجو کنید! این نوشته به معرفی سایتی اختصاص دارد که دسترسی شما را به توییتر و استفاده از امکانات آن راحت‌تر می‌سازد.
همانطور که می‌دانید توییتر یکی از سرویس‌های اینترنتی بود که پس از اعتراضات به نتیجه انتخابات اخیر در ایران مسدود شد ولی این عمل نه تنها محبوبیتش را در بین کاربران ایرانی کم نکرد بلکه به گواه تعداد کسانی که هر روز حساب کاربری من را در توییتر دنبال می‌کنند استقبال و محبوبیت توییتر در ایران افزایش هم یافت ! به هر حال مسدود شدن توییتر باعث شد بعضی از ابزارهای ارسال توییت از کار بیفتند و نیاز به ابزارهای جایگزین بیش از پیش احساس شود.

یکی از این ابزارها که به تازگی کار خودش را شروع کرده‌است و در حال حاضر در مراحل آزمایشی خود نیز به سر می‌برد Brizzly است که به نیاز شما را بصورت کامل و به بهترین شکل ممکن پاسخ می‌دهد.

 بریزلی یک کلاینت توییتر مبتنی بر وب است که به شما امکان می‌دهد تا توییت‌های خود را به توییتر ارسال کنید ، توییت‌های دوستانتان را ببینید و به آنها پاسخ دهید ، به دوستانتان پیام مستقیم یا Direct Message بفرستید. در اینجا دیگر امکاناتی را که بریزلی در اختیار شما قرار می‌دهد را به هم بررسی می‌کنیم:
+ ارسال تصویر
با کمک بریزلی به راحتی ‌می‌توانید تصاویر خود را در خود این سایت آپلود کرده و آنها را در توییتر ارسال کنید. تصاویر بر روی سرورهای بریزلی آپلود می‌شوند و به نظر نمی‌رسد هیچ‌گونه محدودیتی در مورد تعداد و اندازه تصاویر وجود داشته باشد. توییت‌هایی که در آنها لینک یک فایل تصویری وجود داشته باشد بصورت درونکار در همان صفحه قابل دیدن هستند.
+ جستجو در توییتر
شما به راحتی قادر هستید کلمه یا عبارت خود را در کادر مربوطه وارد نموده و توییتر را برای آن کلمات جستجو کنید. نتایج با سرعت بسیار خوبی به شما نمایش داده خواهد شد.
+ نمایش موضوعات و اخبار داغ
بر اساس توییت‌هایی که در طول روز توسط کاربران ارسال می‌شود بریزلی برترین عبارات و اخبار را جدا کرده و آن‌ها را در ستون کناری نمایش می‌دهد. در جلوی هر موضوع یک کلمه‌ی Why? قرار دارد که با کلیک بر روی آن می‌توانید اطلاعات مختصری را در مورد این موضوع کسب کنید. برای مثال عبارت “Doctor Who” امروز یکی از موضوعاتی بوده‌ است که بیشترین توجه به آن شده است و کلیک بر روی Why نشان می‌دهد که این عبارت نام یک سریال علمی-تخیلی است که لوگوی جدیدش به مناسبت سری ۲۰۱۰ آن به تازگی رونمایی شده‌است.
+ ری‌توییت
به ارسال مجدد توییت‌های دیگران گفته می‌شود و عمدتا زمانی انجام می‌شود که آن توییت جنبه‌ی خبری داشته باشد. ری‌توییت در بین کاربران حرفه‌ای توییتر محبوبیت زیادی دارد و شما می‌توانید در بریزلی به راحتی هر توییتی را Retweet کنید.
+ گروه‌بندی کاربران توییتر
توییتر امکان ایجاد هیچ تمایز و فیلتری برای کاربرانی که توییت‌هایشان را پیگیری می‌کنید قائل نیست اما کسانی که افراد زیادی را دنبال می‌کنند تمایل زیادی دارند تا توییت‌های دوستان نزدیکشان را از دست ندهند. شما در بریزلی می‌توانید به راحتی کاربران را در دسته‌بندی‌های مختلف قرار دهید تا هیچ توییت مهمی را از دست ندهید. این هم یکی دیگر از امکانات بسیار جالب و بدیع بریزلی!
+ ذخیره کردن توییت‌ها به صورت پیش‌نویس
ماهیت توییتر و میکروبلاگ ارسال پیام‌های کوتاه ۱۴۰ کاراکتری بدون ویرایش و روتوش است. از این جهت هست که به عقیده‌ی من حساب‌های توییتر کاربران فعال بهترین روش برای شناخت شخصیت این افراد است. اما اگر کاربر فعالی باشید شاید شما هم مثل من چندین بار مجبور شده باشید توییتی را بنویسید و در آخرین لحظه با خودسانسوری از ارسالش پشیمان شده باشید. با کمک این قابلیت بریزلی می‌توانید آنها را ذخیره کنید شاید بعدا دلتان خواست توییت را ارسال کنید.حداقلش این است که یک سری توییت‌ خصوصی و برای دل خودتان دارید که هیچکس نمی‌تواند آنها را ببیند !
+ مدیریت چندین اکانت توییتر به صورت همزمان
بریزلی این امکان را به شما می‌دهد که تا پنج اکانت توییترتان را در یک حساب کاربری وارد کرده و آنها را همزمان مدیریت و کنترل نمایید.

یک استایل کوچک هم برای بریزلی نوشته‌ام که ظاهرش را برای کاربران فارسی‌زبان مناسب‌ کند. این تغییرات شامل اصلاح جهت نوشته‌ها بصورت “راست به چپ” (RTL) و همچنین نمایش توییت‌ها با فونت تاهوما است. استایل مشکلات کوچکی دارد اما کار راه‌انداز هست.برای استفاده از این استایل ابتدا یکی از افزونه‌های Stylish یا Greasemonkey را بر روی مرورگر فایرفاکس خود نصب کرده (ترجیحا Stylish)‌ و سپس استایل فارسی‌ساز را از این آدرس دریافت کنید.

- استفاده از بریزلی و عضویت در آن در حال حاضر نیازمند دعوت‌نامه است که می‌توانید آدرس ایمیل خود را در صفحه‌ی اصلی سایت وارد کنید. امیدوارم شما هم مثل من خوش‌شانس باشید و در مدت کوتاهی برای استفاده از سایت دعوت شوید. ده دعوت‌نامه در حال حاضر دارم که اگر موفق نشدید از آن طریق دریافت کنید در نظرات این نوشته اعلام کنید تا به آدرس ایمیلتان ارسال شود.

نوشته‌‌های مرتبط

 منبع:
http://feeds2.feedburner.com