اگر از خوره‌های کامپیوتر و اینترنت باشید و در شبکه های مجازی مختلف فعالیت داشته باشید مطمئنا یکی از کارهایی که روزانه از آن استفاده خواهید کرد آپلود تصاویر مختلف و یا تهیه Screenshot از قسمتی از یک صفحه اینترنتی برای اشتراک گذاری در شبکه‌های مجازی مختلف است .

فشردن کلید Print Screen در صفحه کلید – ورود به برنامه‌ای مانند فتوشاپ و یا Paint و سپس فراخوانی تصویر (Paste)- ویرایش تصویر و بریدن قسمت دلخواه – ذخیره تصویر بر روی هارد دیسک – ورود به یکی از سایتهای به اشتراک گذاری رایگان عکس – آپلود تصویر مورد نظر و نهایتاً دریافت لینک عکس … همه مراحلی است که می بایست یک به یک طی کنید تا یک Screenshot از یک صفحه خاص تهیه کنید!

افزونه Pict Uploader یک افزونه کاربردی و بسیار جالب برای فایرفاکس است که با استفاده از آن میتوانید به راحتی و بدون طی کردن مراحل طاقت فرسای بالا تصاویر مورد نظر خود را در سایت به اشتراک گذاری عکس Pict آپلود کنید . در واقع این افزونه در چند ثانیه تمامی مراحل بالا را خود انجام میدهد و نهایتا لینک تصویر آپلود شده را در اختیارتان قرار می‌دهد .

افزونه Pict Uploader سه روش برای آپلود تصاویر در اختیار شما قرار می‌دهد .
۱- آپلود تصاویر مورد نظرتان از داخل هارددیسک رایانه تان تنها با یک کلیک
۲- آپلود تصاویر به کار رفته در سایتهای مختلف تنها با یک کلیک راست بر روی عکس و انتخاب Upload Image to Pict.com
3- انتخاب تمام یا قسمتی از صفحه اینترنتی مورد نظر و آپلود در سایت
Pict.com

نمونه ای از عملکرد افزونه Pict برای  تهیه اسکرین شات از قسمتی از یک صفحه اینترنتی

تهیه اسکرین شات از قسمتی از یک صفحه اینترنتی

تصویر بالا نمونه ای از عملکرد این افزونه را از روش سوم نمایش می‌دهد .

یا مثلا فرض کنید قصد دارید از یک صفحه اینترنتی که طول زیادی هم دارد یک اسکرین شات تهیه کنید … اینجاست که دیگه حتی Prnit Screent ویندوز هم چاره ساز نخواهد بود … اما افزونه Pict حتی می تونه براتون از کل صفحه اینترنتی مورد نظرتان هر چه قدر هم که طولانی باشه یک تصویر یکپارچه تهیه کند

افزونه Pict Uploader این امکان را نیز در اختیارتان قرار می‌دهد تا تصویر خود را به جای آپلود در سایت در هارد دیسک خود ذخیره کنید . علاوه بر آن میتوانید تصاویر خود را با کیفیت‌های مختلف آپلود کنید روند فشرده سازی را خود افزونه به صورت اتوماتیک انجام می‌دهد .

shahvar-pict

تصویر بالا نمونه ای از عملکرد افزونه برای تهیه یک تصویر کامل از صفحه اصلی شاهوار دات نت است که البته برای نمایش در وبلاگ کوچکتر شده است

روند نصب افزونه هم مثل همیشه است و نکته خاصی ندارد . پس از نصب افزونه میتوانید به راحتی اقدام به آپلود تصاویر خود به صورت نامحدود در Pict کنید .

اما پیشنهاد میشه بعد از نصب افزونه PicT ابتدا به سایت Pict.com مراجعه کرده و در آن ثبت نام کنید . سپس وارد اکانت خود شوید . حالا میتونید پنجره‌ی سایت را ببندیدو از این به بعد با افزونه نصب شده بر روی فایرفاکس خود آپلود کنید .

با این کار پس از استفاده از افزونه و آپلود تصاویر به صورت اتوماتیک تصاویر شما در اکانت ساخته شده شما آپلود می‌شوند و این یعنی اینکه همیشه به تصاویر خود دسترسی دارید و میتوانید هرگاه خواستید دوباره به آنها دسترسی پیدا کرده و یا هر کدام را حذف کنید.

» ورود به صفحه نصب افزونه  Pict

» وب سایت Pict.com

» ثبت نام در Pict

پانوشت :
حدود ۷-۸ ماه است که این افزونه استفاده می‌کنم و هم اکنون یکی از محبوب‌ترین افزونه‌های فایرفاکسی من است.


منبع:
http://shahvar.net