همان‌طور که اطلاع دارید هفته گذشته بالاخره جدیدترین نسخه سیستم عامل مایکروسافت با نام ویندوز ۷ به صورت رسمی در مورخه ۲۲ اکتبر ۲۰۰۹ عرضه شد .

پیرو قولی که قبلا داده بودیم ، قرار بود تا بلافاصله پس از ارائه نسخه نهایی آن را تهیه و در فروشگاه خریدنیها در اختیار علاقه‌مندان قرار دهیم .

پس از روز ۲۲ اکتبر ایمیل‌ها و کامنت‌های فراوانی را از بازدیدکنندگان شاهوار دریافت کردیم با این مضمون که پس عرضه نسخه نهایی ویندوز seven‌ ]چه شد ؟

اما مشکل چه بود ؟
پس از عرضه ویندوز seven در ۲۲ اکتبر کاربران زیادی در سرتاسر دنیا اقدام به انتشار لینک‌های دانلود آن نمودند … اما وسوسه جمع آوری پوینت برای اکانتهای پرمیوم سایتهای آپلود برای دارندگان آن ، وضع را به جایی رساند که تقریبا هیچ نسخه قابل اطمینانی برای دانلود وجود نداشت چرا که اکثر نسخه‌های ارائه شده در واقع همان نسخه‌های Beta‌ ارائه شده در ماه‌های گذشته بود که با نام Final در اینترنت پخش شدند !

از طرفی نسخه‌های دیگری نیز ارائه شد که با اینکه همان نسخه ۱۲۲ اکتبر (نسخه نهایی) بودند اما پس از نصب فاقد Internet Explorer 8.0 و Windows Media Player‌ بودند چرا که نسخه‌های مخصوص اروپا بودند که بر طبق قوانین دادگاه مایکروسافت از ارائه ویندوز در اروپا به همراه Internet Explorer و Media Player منع شده بود …

این بود که منتظر بودیم تا یک نسخه مطمئن از یک گروه معروف ریلیز شده که فاقد مشکلات فوق باشد و سپس آن را در اختیار همگان قرار دهیم .

هم اکنون فروشگاه خریدنیها برای اولین بار در ایران اقدام به انتشار نسخه نهایی منتشر شده در ۲۲ اکتبر ۲۰۰۹ نموده است که حاوی Internet Explorer‌ و Media player‌ نیز هست …

نسخه‌ای که عرضه شده است فاقد هرگونه دستکاری در سورس ویندوز بوده و تنها در مقدار فضای باقی‌مانده DVD ابزارهای دیگری به عنوان هدیه قرار گرفته‌‌اند که در صورت نیاز قادر به نصب آن هستید .

از قبیل :
- راهنمای تصویری و فارسی نصب ویندوز ۷
- مجموعه فونت‌های فارسی مخصوص ویندوز ۷
- مجموعه ای منحصر به فرد بیش از ۱۰۰۰ Gadget ویندوز ۷

خرید ویندوز سون - 7 - seven

Microsoft Windows 7  نام هفتمین نسخه و جدیدترین ویرایش سیستم عامل محبوب مایکروسافت یعنی ویندوز است که پس از انتشار ویندوز ویستا و سرو صدای بسیاری که آن ویندوز به پا کرد، مایکروسافت با انتشار ویندوز ۷ و رفع ایراد های وارده به ویندوز ویستا ،  این ویندوز را به عنوان نسل نوین سیستم عامل ها برای کاربران در تاریخ ۲۲ اکتبر ۲۰۰۹ منتشر کرد .

»» شایان ذکر است تمامی نسخه‌هایی که از چندین ماه قبل در فروشگاه‌های اینترنتی مختلف با نام ویندوز ۷ عرضه و فروخته می‌شدند نسخه‌های آزمایشی (Beta) این سیستم عامل بوده اند که دارای اشکالات متعدی بوده و استفاده از آن به هیچ عنوان توصیه نمی‌گردد… فروشگاه اینترنتی خریدنیها مفتخر است اعلام کند تا برای اولین بار در ایران نسخه نهایی این سیستم عامل را که در تاریخ ۲۲ اکتبر ۲۰۰۹ به صورت رسمی از طرف مایکروسافت ارائه شد را تهیه و بدون دستکاری در سورس آن و استفاده از فضای باقی مانده DVD و ارائه امکانات بیشتر ، در اختیار علاقه مندان قرار داده است .

» محتویات بسته‌ی ویندوز ۷ نسخه نهایی ارائه شده در فروشگاه خریدنیها

– نسخه‌ای Genuine ویندوز و قابل استفاده به صورت نامحدود و قابلیت آپدیت و دریافت نرم افزارهای جدید از سایت مایکروسافت
- حاوی نسخه Ultimate ویندوز ۷
– به همراه آموزش تصویری و فارسی نصب ویندوز ۷ !
- به همراه مجموعه فونت‌های فارسی مخصوص استفاده در ویندوز ۷
- و شامل مجموعه ای بیش از ۱۰۰۰ Gadget ویندوز ۷ از جمله تقویم فارسی با قابلیت نمایش مناسبت‌ها فارسی و قمری و …
- دارای اتوران اختصاصی و در بسته بندی نفیس و ارزشمند

برخی از ویژگی‌های ویندوز ۷ :

در نمای اولیه ویندوز ۷ نیز مانند ویندوز ویستا از ویژگی پیشرفته گرافیکی Windows Aero بهره می برد با این وجود که ویندوز ۷ در بسیاری جهات پیشرفت چشمگیری کرده است . دو تا دور پنجره ها تا نسخه بتا به صورت کاملا شفاف است و زیبایی خاصی را به این ویندوز می دهد این پیشرفت ها در حالیست که ویندوز ۷ قرار است بسیار نرم تر، راحت تر و بهتر نسبت به ویندوز ویستا اجرا شود و ویژگی دسکتاپ سه بعدی آن در CPU های ضعیف تر نیز عمل کند.
۱ – Desktop :
ویژگی جدید Desktop Slideshow که در Windows Explorer گنجانده شده است به زیبایی و سادگی پس زمینه ویندوز را تغییر می دهد .

۲ – Windows Explorer :
- ویژگی جدید Libraries یا کتابخانه در این ویندوز موجب می شود که برای فایلها و فرمت های مختلف آرشیو یا کتابخانه. این آرشیو ها به عبارتی یک سری فولدر های مجازی هستند که قادر به جمع آوری فایلهای مختلف از مکان های مختلف هارد در قالب یک پوشه مجازی Explorer می باشند !
بنابراین برای آرشیو و نگهداری فایلها در محیط یک شبکه و یک سیستم به هیچ وجه نیازی نخواهد بود تا حتما فایا ها در کنار هم باشند !
- ویژگی جدید Federated Search یا جستجوی باز که در ویندوز ۷ به شما اجازه می دهد نتایج یک جستجوی گسترده خود را با فرمت های جدیدی همچون osdx ذخیره کنید و پس از باز کردن تمامی اطلاعات جستجوی خود را به خوبی مشاهده کنید !

۳ – Taskbar
- تغییرات عمده Taskbar در ویندوز ۷ را می تواند بیشتری و عمده ترین میزان تغییرات در Taskbar از زمان انتشار ویندوز ۹۵ یعنی طی ۱۵ سال گذشته نامید !
در ویندوز ۷ Taskbar حدود ۱۰ پیکسل در قیاس با ویندوز ویستا بلندتر شده تا بتواند آیکون های بزرگتر منحصر ویندوز ۷ را در برگیرد .
نرم افزارهای در حال اجرا به خوبی با Border شفاف و همچنین برجستگی خاص کاملا در Taskbar مشخص هستند. Taskbar کاملا زنده و شفاف و Transparent هست و در قیاس با ویندوز ویستا بسیار زیباتر شده است .
- منو Start و دکمه مربوطه از نظر ظاهری فعلا همانند ویندوز ویستا هستند با این حال که یک افکت هایلایت پویا زمان حرکت موس روی آن ظاهر و مخفی می شود.
- ویژگی Pinned Applications در ویندوز ۷ موجب شده تا این ویندوز بیشتر “نرم افزار محور” باشد تا “پنجره محور” ! بلی این ویژگی موجب شده تا عمدتا Title پنجره ها در Taskbar نمایش داده نشود و تنها زمانی که موس روی آن است و یا زمانی که انتخاب شده است نمایش داده شوند .
تمامی نرم افزارهای به آسانی می توانند به Taskbar سنجاق شوند یا به اصطلاح ویندوز هفت Pinned Application شوند.
- ویژگی  Preview Pane ویندوز ویستا در ویندوز ۷ به مراتب پیشرفته تر و کامل تر شده است .
به عنوان مثال اگر یکی از پنجره های باز ویندوز Windows Media Player باشد و شما با موس  بر روی بخش Preview Pane بروید، ویژگی جدید به شما امکان Play/Pause و دیگر امکانات را می دهد !
- ویژگی Jump List که با راست کلیک بر روی هر یک از آیکون های Taskbar قابل دسترسی است !
این که در نرم افزار های منحصر ویندوز ۷ افزوده خواهد شد، تعداد عملیات از پیش تعریف شده نرم افزار را تنها با راست کلیک در Taskbar در اختیار کاربر قرار می دهد . به عنوان مثال در تصویر روبرو شما Jump List در Windows Media Player ویندوز ۷ را مشاهده می کنید که امکانات مختلف کنترلی را با یک راست کلیک در اختیار شما می گذارد .
- بخش Notification Area در ویندوز ۷ مجددا طراحی شده است . به صورت از پیش تعیین شده بخش های standard Volume, Network, Battery and Security Center در این وجود دارند ولی برای افزودن دیگر امکانات و یا بخش ها به این قسمت باید کاربر خود دست به کار شود. به علاوه امکانات متفاوت و جدیدی نیز به این بخش افزوده شده است .
- بخش Show Desktop و عملکرد آن در ویندوز ۷ تغییر کرده و متفاوت با تمامی ویندوز های پیشین شده است .

ویژگی های جدید مدیریتی پنجره ها در ویندوز ۷
- قابلیت های مختلف Window Maximizing & Tiling که تنها با درک و دراپ کردن و پرتاب پنجره به یک سو و با کشیدن موس آنها را به سایز های مشخص کنار هم بچینید . همچنین در ویندوز ۷ کلید های میانبر مختلفی نیز برای این امر تعبیه شده که از آن جمه می توان به میانبر (WinKey + ArrowKeys) اشاره کرد .
- ویژگی Aero Shake اجازه می دهد تا با تکان دادن و لرزاندن یک پنجره با موس تمامی صفحه مونیتور شما خالی شده و دسکتاپ به همراه پنجره لرزیده شده نمایش داده شود و زمانی که پنجره را مجددا لرزاندید، به حالت قبل باز می گردید.
- ویژگی بسیار جالب Aero Peek که باز هم برای نمایش میز کار کاربرد دارد دکمه مربوطه بر روی Taskbar تمامی پنجره های باز محو شده و شما میز کار به علاوه یک چهارچوب کلی محو از پنجره باز شده می بینید!
- مدیریت بهتر فونت ها در ویندوز ۷ قابلیت نصب آسان فونتها و حتی مخفی سازی برخی فونتها از جمله ویژگی های جدید است .

ویژگی های جدید Input یا دستور به سیستم عامل
- بنا به گفته Bill Gates ، ویندوز ۷ یک قدم بزرگ به جلو در زمینه تشخیص دست خط و دست نوشت و همچنین تشخیص گفتار است !

ویژگی های جدید در هسته سیستم عامل
ویژگی Virtual Hard Disk هارد مجازی
بهره مندی از توانایی های سیستم مجازی مایکروسافت یعنی Microsoft Virtual PC موجب شده تا شما بتوانید هارد مجازی با فرمت VHD را به عنوان درایو Mount کنید !

ویژگی های عملکرد بوت Boot performance
یکی از مشکلات بزرگ ویستا به اقرار بیش از ۳۵ درصد مشتریان مایکروسافت زمان طولانی Boot و یا بالا آمدن ویندوز بوده که در ویندوز ۷ این نقیصه تا حد امکان رفع شده است .

ویژگی های متعدد چند رسانه ای ویندوز ۷ Multimedia features
- بهره مندی از جدیدترین نسخه Windows Media Center با پشتیبانی از فرمت های H.264 کیفیت بالا HD که امکانات متعددی را برای داشتن یک سینمای خانگی رایانه ای به شما می دهد . همچنین Gadget مرتبط با Windows Media Center در این ویندوز موجود است .
- پشتیبانی از بعد وسیعی از فرمت های چند رسانه ای از ویژگی های ویندوز ۷ است که از آن جمله می توان به داشتن Codec های مورد نیاز درونی برای پخش فرمت های  MP4, MOV, 3GP, AVCHD, ADTS, M4A,  WTV H.264, MPEG4-SP, ASP/DivX/Xvid, MJPEG, DV, AAC-LC, LPCM, AAC-HE اشاره کرد !
دیگر ویژگی های برجسته منحصر ویندوز ۷ :
- ویندوز ۷ قابلیت پشتیبانی از کارت گرافیک های مختلف بر روی یک سیستم حتی از کمپانی های مختلف (به عنوان مثال دو کارت گرافیک روی یک سیستم یکی nVidia و دیگری Geforce !) را داراست !
- آیتم های متعددی به  بخش کنترل پنا Control Panel ویندوز افزودی شده که از آن جمله می توان به ClearType Text Tuner, Display Color Calibration Wizard, Gadgets, Infrared, Recovery, Troubleshooting, Workspaces Center, Location and Other Sensors, Credential Manager, Biometric Devices, System Icons, Windows Action Center, و Display اشاره کرد !
- بهره مندی از الگوریتم ویژگی های نوین ارتباط در شبکه .
- مایکروسافت قصد افزودن یک ویژگی جدید دیگر به نام Device Stage را نیز به ویندوز ۷ داراست که این ویژگی به کمپانی های سازنده اجازه آن را می دهد تا اطلاعات خود را در یک پنجره اختصاصی Device افزودی شده به گونه ای شکیل به نمایش گذارند !( شکل روبرو )
- به روز شدن تمامی نرم افزار های ویندوز از جمله Paint و WordPad و … از دیگر ویژگی هاییست که ویندوز ۷ را نسبت به سایر ویندوز ها متمایز می کند.

و اما برخی ویژگی هایی که از ویندوز ۷ حذف شده اند ….
- برخی نرم افزار های همیشگی ویندوز از جمله Windows Photo Gallery, Windows Movie Maker, و Windows Mail از این سیستم عامل حذف شده اند !
- Windows Sidebar از ویندوز ۷ حذف شده ولی گجت ها باقی مانده اند و به صورت آزاد در میزکار می توانند قرار گیرند .

» برای مشاهده تصاویری از محیط ویندوز ۷ اینجا را کلیک کنید .

دیگر محتویات دیسک ویندوز ۷ ارائه شده در فروشگاه خریدنیها که به عنوان هدیه در دیسک جای گرفته اند :

» آموزش تصویری نصب ویندوز ۷ به زبان فارسی

» مجموعه‌‌ای کامل از فونت‌های فارسی مخصوص ویندوز ۷

» بیش از ۱۰۰۰ Gadget متنوع برای ویندوز از قبیل : تقویم هجری شمسی بر روی دسکتاپ با قابلیت نمایش مناسبت‌های شمسی و قمری – آب و هوا – اخبار – ساعت های دیجیتال و عقربه ای – موتورهای جستجو و صدها Gadget جالب و متنوع دیگر

persian-calendar-gadget-windows-7

توضیحات خلاصه محصول:
»
محتوی یک DVD
»
در بسته بندی نفیس و اختصاصی (همانند تصویر ابتدا صفحه)
» قیمت:  ۳۵۰۰ تومان

مزایای خرید نقدی : محصول را بسیار سریعتر از حالت خرید پستی (پرداخت در محل) دریافت می کنید علاوه بر آن در خرید نقدی شامل تخفیف ویژه خواهید شد و محصول را با قیمت تمام شده پایین‌تری تهیه خواهید کرد .

» مشاهده همه محصولات فروشگاه خریدنیها

» ورود به سایت فروشگاه
منبع:
http://shahvar.net