مایکروسافت بسته نرم‌افزاری خود را برای فارسی کردن آفیس ۲۰۰۷ ارائه داد.

این پک نرم‌افزاری ۱۴ مگابایتی تمام آن چیزی است که ما فارسی زبان‌ها به دنبال آن می‌گشتیم. برنامه واژه پرداز Word که سال‌هاست در ایران و سایر نقاط به عنوان بهترین برنامه جهت تایپ نامه و اسناد بکار می‌رود،

این بار از طرف خود مایکروسافت بسته نرم افزاری فارسی ساز آفیس ۲۰۰۷ ارائه شد.

بسته نرم افزاری فارسی ساز آفیس 2007

بسته نرم افزاری فارسی ساز آفیس ۲۰۰۷

البته این اولین برنامه فارسی نیست که توسط مایکروسافت ارائه می شود. حدود ۵ سال پیش مایکروسافت در اقدامی مشابه ، فارسی ساز برنامه آفیس ۲۰۰۳ را ارائه کرده بود که مورد استقبال بسیاری از فارسی زبانان واقع شد .

از نکات بارز و جالب این فارسی ساز علاوه بر فارسی شدن تمامی بخشها و منوهای آفیس ۲۰۰۷ به زبان فارسی، اضافه شدن غلط گیر فارسی (Spellcheck)  است . امکانی که بی شک مورد نیاز بسیاری از فارسی زبانان خواهد بود .

فارسی ساز Office 2007 نیز به صورت رسمی و با نام Microsoft Office Language Interface Pack 2007 به صورت کاملاً رایگان از طرف شرکت مایکروسافت از هم اکنون قابل دریافت است .

 

غلط یاب فارسی آفیس 2007

نمونه غلط یاب فارسی آفیس ۲۰۰۷

 

برای دریافت فارسی ساز آفیس ۲۰۰۷ می توانید به این صفحه (لینک مستقیم) در سایت مایکروسافت مراجعه کنید . (همچنین : لینک کمکی سرور Rapidshare) .

پس از دریافت بسته فارسی ساز ۱۴ مگابایتی و نصب آن برای فعال شدن فارسی ساز مراحل زیر را انجام دهید :

وارد منوی Start ویندوز شوید وسپس به ترتیب وارد زبانه‌های All Programs و بعد Microsoft Office شوید و سپس زبانه‌ی Microsoft Office Tools را برگزینید و بر روی Microsoft Office 2007 Language Settings کلیک کنید .

حالا می‌بایست در زبانه‌ی Display Language زبان Persian را مشاهده کنید . زبان فارسی را به لیست موجود اضافه کرده و Persian  را زبان اصلی (Primary) قرار دهید .

حالا وارد Office 2007 شوید و از محیط کاملا فارسی و غلط گیر فارسی آن لذت ببرید .

 

نمایی دیگر از محیط فارسی آفیس 2007

نمایی دیگر از محیط فارسی آفیس ۲۰۰۷

 

بسته فارسی ساز فوق محیط برنامه‌های زیر را به طور کامل فارسی می‌کند :

MICROSOFT WORD 2007
MICROSOFT OUTLOOK 2007
MICROSOFT EXCEL 2007
MICROSOFT POWERPOINT 2007

» دریافت فارسی ساز آفیس ۲۰۰۷(لینک مستقیم) – (لینک کمکی)
حجم: ۱۴ مگابایت

»»» در صورت نیاز می‌توانید آفیس ۲۰۰۷ را به همراه آخرین به روز رسانی های آن (آفیس ۲۰۰۷ سرویس پک ۲) همراه با بسته نرم افزاری فارسی ساز و غلط یاب فارسی و کلکسیون کامل فونت‌های فارسی در یک مجموعه نفیس و با بسته بندی شکیل از فروشگاه خریدنیها با قیمت ۳۵۰۰ تومان تهیه نمایید. ورود به صفحه توصیحات و خرید اینترنتی محصول

Kharidaniha-logo

پانوشت :

» این بسته فارسی ساز تنها مخصوص Office 2007 تهیه شده و بر روی سایر نسخه‌های آفیس عمل نخواهد کرد.

» برای بازگشت محیط Office 2007 به انگلیسی می توانید همان مراحل بالا را طی کرده و زبان انگلیسی را به عنوان زبان اصلی نرم افزار انتخاب نمایید .

» همیشه برایم جای سوال بوده که ارائه بسته های فارسی ساز اینچنینی و یا اگر به خاطر داشته باشید بسته فارسی ساز ویندوزXP  که چند سال قبل ارائه شد، چه منفعتی برای مایکروسافت داره ؟ اونم  برای ایرانیانی که به ندرت اقدام به تهیه و خریداری نسخه اصلی محصولات مایکروسافت می‌کنند و اکثرا به صورت کپی شده و بر خلاف قوانین کپی رایت از آن استفاده می‌کنند و اصولا ایرانیان از بزرگترین ناقضان کپی رایت محصولات مایکروسافتی (ویندوز و آفیس) به شمار می‌روند …
اگر فرض رو بر این بگیریم که هدف تهیه این بسته های فارسی ساز برای ایرانیان خارج از کشور است پس چرا این همه زبان ِ دیگر و رسمی در دنیا هست که نسخه های مرتبط با همان زبان تهیه نشده است ؟

منبع:
http://shahvar.net